Stromořadí 72 listnáčů mezi Vyšehněvicemi a Volčí

Na letošní výsadbě 13. listopadu 2021 jsme za pomoci dobrovolníků z obcí Vyšehněvice a Voleč dokázali během sobotního dopoledne vysázet neuvěřitelných 72 stromů. Nové stromořadí vzniklo podél polní cesty, která spojuje obě vesnice, tedy Voleč a Vyšehněvice.
Starostky obou obcí zařídily pro účastníky sázení vítané občerstvení v podobě teplých nápojů a různých dobrot k zakousnutí.
Stromořadí je (a hlavně bude) významným krajinotvorným prvkem. Celé stromořadí má délku přibližně 850 metrů a při pohledu z dálky působí dojmem, že vede "od horizontu k horizontu". Na místě je směs hned několika druhů dlouhověkých listnatých stromů - lípa srdčitá, jilm habrolistý, dub letní, habr obecný a 3 druhy javorů - klen, mleč a babyka.
Celá akce by samozřejmě nebyla možná bez sponzora, kterým je v tomto případě firma GLS Czech Republic, s.r.o., která celou výsadbu zafinancovala.
Sponzorovi moc děkujeme za umožnění nádherné výsadby a ještě jednou díky všem účastníkům sázení, kteří svojí prací pomohli vytvořit něco pěkného pro budoucí generace.

https://vysehnevice.rajce.idnes.cz/Sazime_stromy_na_web_-_13.11.2021/

 
Prohlášení o přístupnosti Obce Vyšehněvice

Obec Vyšehněvice • Wess-Design created