Aktuality

Pardubický kraj - aktuality: Kraj vyplatí obcím za výsledky v soutěži Vesnici roku
25.07.2018

https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/97491/snaha-se-vyplati-kraj-obci...

*
Snaha se vyplatí, kraj obcím vyplatí přes milion korun za výsledky ve Vesnici roku
Pustá Kamenice - Vesnice roku 2018
(24.7.2018)

Pardubice – Nezávislá porota už sice zveřejnila výsledky letošního krajského kola soutěže Vesnice roku, ale samotné vyhlášení čeká zapojené obce 11. srpna ve vítězné Pusté Kamenici na Svitavsku. Slavnostní stuhy a diplomy doplní i šeky s finanční částkou od Pardubického kraje, které budou příjemnou vzpruhou do dalšího vylepšování života na venkově.

„Pardubický kraj letos odměny obcím mírně navýšil, navrhujeme zastupitelstvu pro vítěze krajského kola 500 tisíc korun, pro další držitele stuh po 120 tisících a za udělené diplomy od 10 do 30 tisíc korun. Celkem kraj vyplatí téměř 1,2 milionu korun,“ řekl radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

Vítězem Zlaté stuhy se stala Pustá Kamenice, modrou stuhu za společenský život obdrží Vyšehněvice z Pardubicka, bílou stuhu za činnost mládeže Suchá Lhota ze Svitavska, zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí Písečná z Orlickoústecka a oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského sektoru Chvojenec z Pardubicka.

„Moc mne těší, že se do soutěže zapojují obce, které v minulosti získaly nějaké dílčí vyznamenání a stále pracují na svém zlepšení, jako tomu je u Pusté Kamenice. Stejně tak oceňuji nováčky, kteří sebrali odvahu a představili své vize a odpracované projekty. Ani těch není málo a to je pozitivní zpráva pro všechny občany Pardubického kraje,“ poznamenal radní Kroutil.

Žádná z obcí ze soutěže neodejde s prázdnou. Jsou pro ně připraveny diplomy za konkrétní přínos spojené s finanční prémií. Například pro Radiměř za vzorné vedení kroniky, pro Zámrsk za rozvíjení lidových tradic, pro Vyšehněvice za kvalitní květinovou výzdobu, pro Studnice za rekonstrukci památek nebo pro Koclířov za ekologickou činnost v obci. Přehled všech ocenění bude zveřejněn hned po slavnostním vyhlášení.

Máme "Modrou stuhu"!
01.07.2018

Vážení vyšehněváci,

s hrdostí a radostí oznamujeme, že naše obec získala ocenění "Modrou stuhu" za společenský život obce v Pardubickém kraji v letošním ročníku soutěže Vesnice roku 2018!
.
Huráááá!

MUDr. Vyleťalová - Změna ordinačních hodin v létě 2018
26.06.2018

26.6.2018 - bude přítomna pouze sestra od 7:30 - 11.30 hodin
3.7.2018 - bude přítomna pouze sestra od 14:00 - 17:00 hodin
4.7.2018 ordinuje MUDr. Rechtoriková 8:00 - 14:00 hodin
.
=================================================================
.
6.8.2018 - 31.8.2018 BUDE ORDINACE UZAVŘENA z důvodu rekonstrukce.
Akutní případy ošetří MUDr. Jana Černá v Přelouči nebo pohotovost.

PRODEJ VAKUOVĚ BALENÉHO MASA V NAŠÍ PRODEJNĚ
13.01.2018

- viz.leták - Prodej vakuově baleného masa v naší prodejně

- viz Katalog výrobků TORO Hlavečník: maso a uzenina

Sběr vysloužilých elektrospotřebičů - květen 2018
22.11.2017

Žádáme občany,
aby do doby vyhlášení sběru elektroodpadu neodkládali své vysloužilé elektrospotřebiče za budovu obecního úřadu.
Předávat svůj elektroodpad naší obci za budovu obecního úřadu budete moci až během měsíce května 2018.
Do té doby musí být uloženy vysloužilé elektrospotřebiče buď u vás nebo je můžete předat do specializovaných sběrných dvorů k tomuto účelu zřízených a vedených – př. v sousední Rohovládově Bělé. Naše obec však takový sběrný dvůr nemá.

Děkujeme.
Ing. Jana Exnerová
starostka obce Vyšehněvice

 

Obec Vyšehněvice • Wess-Design created