Aktuality

Stromořadí 72 listnáčů mezi Vyšehněvicemi a Volčí
15.11.2021

Na letošní výsadbě 13. listopadu 2021 jsme za pomoci dobrovolníků z obcí Vyšehněvice a Voleč dokázali během sobotního dopoledne vysázet neuvěřitelných 72 stromů. Nové stromořadí vzniklo podél polní cesty, která spojuje obě vesnice, tedy Voleč a Vyšehněvice.
Starostky obou obcí zařídily pro účastníky sázení vítané občerstvení v podobě teplých nápojů a různých dobrot k zakousnutí.
Stromořadí je (a hlavně bude) významným krajinotvorným prvkem. Celé stromořadí má délku přibližně 850 metrů a při pohledu z dálky působí dojmem, že vede "od horizontu k horizontu". Na místě je směs hned několika druhů dlouhověkých listnatých stromů - lípa srdčitá, jilm habrolistý, dub letní, habr obecný a 3 druhy javorů - klen, mleč a babyka.
Celá akce by samozřejmě nebyla možná bez sponzora, kterým je v tomto případě firma GLS Czech Republic, s.r.o., která celou výsadbu zafinancovala.
Sponzorovi moc děkujeme za umožnění nádherné výsadby a ještě jednou díky všem účastníkům sázení, kteří svojí prací pomohli vytvořit něco pěkného pro budoucí generace.

https://vysehnevice.rajce.idnes.cz/Sazime_stromy_na_web_-_13.11.2021/

Zkrácení provozních dní obecního hostince
12.11.2021

Od 15. listopadu 2021 se zkracuje provoz hostince na dny od čtvrtka do neděle.
Důvodem je minimální návštěvnost hostince během všedních dní.

Věříme, že si naši hospodu přesto udržíme v provozu.

Hledáme záskok za prodavačku do obecní prodejny
14.09.2021

Obec Vyšehněvice hledá do své obecní prodejny pro opakované krátkodobé brigády na dohodu o provedení práce spolehlivou ženu na záskok prodavačky.

Informace podá starostka obce
mob.: 606 660 251

 
Prohlášení o přístupnosti Obce Vyšehněvice

Obec Vyšehněvice • Wess-Design created